O ukrytym potencjale temperamentu

Bardzo lubię nasze wykłady w TAMR.
Nie lubię natomiast sprawozdań, skoro jednak się obiecało (a ja trochę zadaniowiec jestem…), to trzeba słowa dotrzymać .
Wczoraj, czyli 12 marca 2014 r., w Zespole Szkół Katolickich odbyło się trzecie spotkanie Tczewskiej Akademii Mamy Róży. Prelekcję na temat potencjału temperamentu wygłosiła  Joanna Grzenia, psycholog i terapeuta, współpracująca m.in. z tczewskim Centrum Psychologiczno – Pastoralnym „Więź”.
Na spotkanie przybyło kilkanaście osób. Obecni byli także (choć częściowo) trzej księża z naszego miasta, w tym sam ks. Dyrektor „Katolika”.
W swobodnej i miłej atmosferze wysłuchaliśmy prelekcji.
Wykład poparty prezentacją multimedialną zapoznał słuchaczy z typami temperamentów, ich charakterystyką oraz sposobami postępowania właścicieli tychże, z uwzględnieniem niektórych aspektów wychowania dzieci.
Wkrótce zamieścimy jego autorski skrót.
Po spotkaniu był czas na pytania jak również wypicie kawy i swobodną pogadankę.
Mamy bez ograniczeń oddawały się dyskusji, ponieważ dzieci znajdowały się pod troskliwą i fachową opieką pań opiekunek. Powstało wiele pięknych rysunków i kolorowanek, a także pomysł, aby zorganizować wystawę tych dzieł.
Z niecierpliwością czekamy już na kolejny wykład w kwietniu.
Na temat „Żadna kobieta nie jest tylko kobietą. O naturze kobiety wg Edyty Stein” będzie mówił Marek Olejniczak . Zapraszamy 5 kwietnia w sobotę na godzinę 10.00 do Zespołu Szkół Katolickich przy ulicy Wodnej 6 w Tczewie.
Kto będzie…?