Przekaż książki Polakom z Kresów

Fundacja “Kresy w potrzebie-Polacy Polakom” wraz z Przyjaciółmi organizuje kolejną zbiórkę książek dla Polaków mieszkających na Kresach.  

Miejsce zbiórki:
Dom Pielgrzyma Amicus
ul. Hozjusza 2
01-565 Warszawa

(książki można przynieść osobiście lub przysłać – z dopiskiem ”książki na Kresy”)

Czas zbiórki: do końca września 2013

Przyjmujemy książki w dobrym stanie, chętnie w twardej oprawie. Czekamy na książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szukamy: klasyki polskiej literatury, też współczesnych powieści i tomików poezji, książek historycznych, wydawnictw albumowych, śpiewników, przewodników po ciekawych miejscach w Polsce, książek religijnych, podręczników (zwłaszcza do j. polskiego, historii, geografii). Naszym Rodakom chętnie zawieziemy płyty CD z polską muzyką, audiobooki, płyty DVD czy edukacyjne gry planszowe.

Już pod koniec września część książek pojedzie z nami na Litwę, pozostałe trafią w październiku
do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Wkrótce na stronie Fundacji (www.kresywpotrzebie.pl) zamieścimy informacje dotyczące wyjazdu na polskie dożynki do Pikieliszek (Litwa) – serdecznie zapraszamy do towarzyszenia nam. Spotkania z Kresowiakami pozostawiają niezatarty ślad w sercu każdego – zawsze więcej dostajemy, niż dajemy.

Już dziś warto spojrzeć na własną biblioteczkę i powiedzieć o naszej akcji wszędzie, gdzie się tylko da. Nie bądźmy obojętni na często wyrażaną przez Polaków z Kresów prośbę – „Nie zapominajcie o nas. Niech Polska o nas pamięta.” Ta zbiórka może być konkretną odpowiedzią na nią.