Dzieje się, dzieje…!

Za nami kolejny miesiąc działania świetlicy Mamy Róży w Tczewie. Mieliśmy w tym czasie wielu gości, rozmawialiśmy o edukacji domowej i szkole oraz o jesiennych przetworach, kontynuowaliśmy także cykl o naszych świętych.
Integrowaliśmy się 🙂 również w tym czasie z naszym Stowarzyszeniem – matką w stolicy. 🙂
Miałam przyjemność w ostatni piątek uczestniczyć w Akademii Mamy Róży i wysłuchać wykładu pani Teresy Kapela (ze Związku Dużych Rodzin TRZY PLUS) na temat aktywizacji zawodowej kobiet. Gorąca dyskusja, która wywiązała się po nim, uświadomiła mi jak ważne jest, aby włączyć się aktywnie w życie społeczne nie tylko dla samej siebie, ale przede wszystkim na przyszłość dla naszych dzieci. Bardzo istotne jest, aby mnożyć dobre inicjatywy, ale także przeciwdziałać w sposób zorganizowany demoralizacji i niszczeniu rodziny.
Nikt tego nie zrobi za nas. Trzeba więc zakasać rękawy. 🙂
Poznałam w tym czasie wiele mam czynnie działających w temacie. 🙂
W sobotę natomiast uczestniczyłam w walnym zebraniu Stowarzyszenia. Po podsumowaniu całorocznej dzialalności, rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Padło wiele propozycji ciekawych działań. W toku rozmowy i w mojej głowie „wykluło się” kilka nowych pomysłów. 🙂
Podczas pobytu w stolicy miałam przyjemność nocować u znajomej rodziny wielodzietniej, której z tego miejsca z serca dziękuję za szczere i życzliwe przyjęcie!

A teraz… Do pracy! 🙂
Zapraszamy w każdy czwartek od g. 10.00 do g. 12.00, „Kamieniczka”,ul. K.S. Wyszyńskiego 28.
Najbliższe spotkanie już 17 października. 🙂