Nasza misja

Jesteśmy stowarzyszeniem rodzin dla rodzin. Chcemy wspierać polskie rodziny, by mogły powstawać, istnieć i rosnąć w siłę.

Naszym dzieciom przekazujemy, że wszystko mogą zdziałać – z Bogiem, wszystko powinny zdziałać – dla Ojczyzny. Ta dawna, szlachetna myśl jest tyleż prosta, co zobowiązująca.

Prywatnie połączyła nas wielodzietność – jedni z nas do niej dopiero dążą, drudzy już jej doświadczają w swoim codziennym życiu, a jeszcze innym samotność czy choroba nakazują trwać w niespełnionym, póki co, jej pragnieniu. Dla każdego z nas dzieci – bez względu na ich liczbę – są radością i błogosławieństwem. Są też dla nas oczywistym wyzwaniem – materialnym, wychowawczym, duchowym. Cenimy sobie te wyzwania, bo pokonując je, sami każdego dnia dojrzewamy i wypalamy się niczym żelazo w ogniu, obrastamy w doświadczenie i kompetencje, których nie dostarczyłaby nam żadna ekskluzywna i najbardziej wymagająca korporacja. Rodzinę postrzegamy jako najlepszą ścieżkę rozwoju duchowego i osobistego człowieka.

Jesteśmy praktykami. Rosnącą wiedzę i umiejętności nabywamy w nieprzerwanie rozgrywającej się gorącej akcji, jaką jest nasze codzienne życie. Od lat specjalizujemy się w działaniu pod presją (dzieci!), wbrew trendom i opiniom (opinia społeczna!), na przekór oczywistym faktom (dochód narodowy brutto, notowania giełdowe, rynek pracy!). Nie tak łatwo wytrącić nas z równowagi ani zbić z tropu.

Nie wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tej osobistej siły, mierząc się z obowiązkami w pojedynkę. Dopiero spotkanie rodzin i płynąca z niej wspólnota doświadczeń odkryła przed nami, że to o takich jak my mówi się: fighterzy. Dlatego naszymi działaniami chcemy przede wszystkim przyczyniać się – poprzez działania społeczne, obywatelskie, kulturę – do tego, by więcej rodzin miało szansę spotykać się ze sobą, budując w ten sposób wspólnotę, społeczeństwo, naród.