Obozy rodzinne Mamy Róży

Obozy rodzinne Mamy Róży to doskonała okazja, by wyrwać się ze świata na tydzień wytchnienia na łonie przyrody, integrować katolickie środowisko rodzinne, wymienić się opiniami na temat wychowania, poszerzyć wiedzę religijną i uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

Obozy rodzinne są organizowane w urokliwych miejscach po obozach harcerskich, z dala od cywilizacji. Każda rodzina śpi w swoim namiocie. Warunki są dość surowe, nie mamy prądu ani bieżącej wody. Posiłki przygotowujemy wspólnie korzystając z kuchni i jadalni po obozie harcerskim. Myjemy się w miskach wodą z jeziora.

Staramy się mieć u siebie księdza na stałe tj. możliwość sakramentu spowiedzi świętej i codzienną Mszę świętą. Codziennie dla dorosłych odbywają się konferencje skoncentrowane wokół nauczania Kościoła Katolickiego.

Aby odciążyć rodziców, dwa razy dziennie, w trakcie konferencji i przed południem jest zorganizowana opieka i zajęcia dla młodszych dzieci. Organizujemy we własnym zakresie zajęcia dla dzieci z np. nauki pływania, grania w szachy, wiązania węzłów itp.

Wyjazdy takie odbywają się od 2018 roku. Zbierali się bardzo fajni ludzie. Klimat jest jak na „obóz harcerski” dosyć luźny. Przygotowujemy harmonogram zajęć/atrakcji, ale udział we wszystkim jest dobrowolny. Formalnie każda rodzina jest odpowiedzialna sama za siebie.

Galeria zdjęć z obozu w 2023 roku: https://photos.app.goo.gl/U6mpwtAQxMNXUAT36

Aby otrzymywać informacje o obozach rodzinnych należy zapisać na na grupę:
https://groups.google.com/g/obozy-rodzinne